All for Joomla All for Webmasters

تاریخچه و نحوه تاسیس

موسسه خیریه دارالشفای امام حسین(ع) در سال 1382 با شماره 11 و شناسه ملی 10861654059 به ثبت رسید.
تعدادی از دوستان که محفل قرآنی خانوادگی داشتند در دهه آخر صفر هم از علما و دانشمندان تراز اول جهت سخنرانی دعوت می کردند. از جمله آنان آقای شیخ محسن کافی فرزند مرحوم سید احمد کافی که ایده اولیه را ایشان به اینگونه مطرح کردند که شما شور حسینی دارید ولی شعور حسینیکم دارید. چرا اقدام به تاسیس درمانگاه خیریه که نیاز کنونی جامعه امروزی است نمی کنید. لذا با اقتباس از این ایده همان گروه پا را فراتر گذاشت و با دعوت از تعداد دیگری از خیرین مکانی را جهت برپایی جلسات اجاره و پس از مدت دو سال سر انجام در سال 1382 این مکان مقدس به نام آقا امام حسین(ع) به عنوان دارالشفای امام حسین(ع) و لوگوی طرح گنبد، دست، کبوتر و نماد مار که نشان از سلامت است طراحی گردید.
دارالشفا از همان ابتدا با جلب کمک‌های مردمی و نیت خیرخواهانه مردم و فعالیت‌های داوطلبانه اداره می‌گردید. برگزاری نمایشگاه سلامت، توزیع قلک و عضویت درجمع یاوران شفا از روش‌های جلب کمک‌های مردمی در دارالشفا بوده است. موسسه "خیریه دارالشفای امام حسین(ع)" توانست ظرف کمتر از یک دهه با بهره‌گیری از اعتماد و حمایت‌های آحاد مردم و سخت کوشی اعضاء داوطلب حامی بیماران محروم و سرطانی منطقه باشد.
دارالشفای امام حسین(ع) همواره با هدف حفظ کرامت و منزلت انسانی بیماران محروم و سرطانی و خانواده‌های آنان در تلاش است که بیماران شادمانه و امیدوارانه مراحل درمان را طی کنند و خانواده تنها به سلامت بیماران خود بیاندیشد. 
دارالشفای امام حسین(ع):
فعالیت دارالشفا، انجام امور خیریه در زمینه‌های پزشکی، درمانی، خدماتی، بهداشتی، درمانگاهی، رفاهی و صرفا در جهت حمایت از بیماران محروم و سرطانی می‌باشد. دارالشفای امام حسین(ع) تبلوری از ایفایی نقش مشارکت مردمی در جامعه است که در بخش اول اساسی‌ترین شعار دارالشفا یعنی ”ارائه کمک هزینه دارو و درمان بیماران نیازمند، تجهیز و توسعه اماکن درمانی” بر آن تصریح شده است.
می‌توان این فعالیت‌های را به دو بخش خیریه و درمان تقسیم کرد.
دارالشفا در بخش خیریه با کمک‌های مردمی توانسته از ابتدا تا پایان سال 96 بیش از 40000 مراجعه را پاسخگو باشد. در بخش درمان با بهره‌گیری از پزشکان برجسته و متبحر در درمانگاه دارالشفای امام حسین(ع) مراحل درمانی را برای بیماران تعیین نماید و همچنین مشاوره‌های درمانی نیز ارائه دهند.