All for Joomla All for Webmasters

بخش مددکاری

مراجعه اولیه بیمار: بعد از گرفتن اطلاعات اولیه در مورد معیشت بیمار به صورتی که بیمار متوجه نشود با معتمد محله یا روستای بیمار تماس حاصل می شود تا از درجه محرومیت بیمار اطمینان حاصل شود. سپس با توجه به درجه محرومیت نسبت به مساعدت لازمه اقدامات لازم صورت می گیرد.

اقدامات لازم شامل:

 • انجام خدمات و مساعدت به بیماران محروم در صورتی که امکانات آن در دارالشفای امام حسین(ع) فراهم باشد. (مانند پزشک عمومی، تزریقات، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، تجهیزات و ...)
 • معرفی به مراکز درمانی یا پزشکان طرف قرارداد دارالشفاء در شهرستانهای دیگر در صورت نبود امکانات در سطح شهرستان و منطقه و به تشخیص پزشکان متخصص و یا با معرفی پزشکان معتمد.
 • تامین اسکان و هزینه ایاب و ذهاب با همکاری نهاد امامت جمعه شهرستان و اداره اوقاف مشهد برای بیمارانی که عازم مشهد مقدس می‌باشند جهت درمان .
 • برعهده گرفتن بخشی یا تمام هزینه دارو و درمان بیمار محروم (که در این مورد هیچگاه پول به صورت مستقیم به بیمار داده نمی شود و نحوه عمل به این شکل است که به طور مثال اگر بیمار هزینه دارویی یا درمانی داشته باشد قبل از پرداخت هزینه به دارالشفاء مراجعه می کند و دارالشفاء بعد از کسب اطمینان نسبت به محرومیت بیمار وجه را به حساب داروخانه، پزشک یا مرکز درمانی مربوطه واریز می نماید و هدف از انجام این کار جلوگیری از امر تکدی گری و سوء استفاده های احتمالی می باشد).
 • اگر بیمار مراجعه مکرر داشته باشد و طی مدارک پزشکی ارائه شده توسط بیمار و بررسی پزشک درمانگاه مطمئن شویم که فرد مراجعه کننده به دارو و درمان همیشگی یا دوره ای نیاز دارد و محروم نیز می باشد برای وی پرونده حمایتی تشکیل می دهیم و هزینه های هر دوره بیمار را بعد از پیدا شدن حامی به صورت کامل و تا قبل از پیداشدن حامی تا میزانی که در توان دارالشفاء باشد پرداخت می گردد.
 • انجام بازدید از منزل بیمار و مشاهده حضوری وضعیت بیمار و زندگی وی قبل از تشکیل پرونده و بعد از تشکیل پرونده به منظور اینکه آیا خدمات دارالشفاء نسبت به بهبود شرایط روحی و جسمی بیمار تاثیری داشته یا خیر و پیگیری امور مربوطه.
 • مساعدت به مددجویان تحت پوشش کمیته(فردوس، سرایان، بشرویه) به این صورت می باشد که پس از مراجعه بیمار طبق توافقات انجام شده با کمیته‌های فوق الذکر پس از تماس با مددکار کمیته نسبت به کمک اقدام می شود و مدارک آن از بیمار اخذ گردیده و جهت ارسال به کمیته توسط مددکار دارالشفای امام حسین(ع) تهیه و تنظیم می‌گردد.

 

آمبولانس دارالشفای امام حسین(ع)

توسط یکی از خیرین گرانقدر و فرهیخته جناب حاج آقای عباس زاده یک دستگاه آمبولانس که مجهز به کلیه دستگاههای مورد نیاز می باشد اهداء گردید.

وظایف آمبولانس به شرح ذیل می باشد

 • اعزام مریض به کلیه نقاط کشور
 • اعزام مریض از بیمارستان به منزل
 • حضور پرستار با تجربه همراه مریض به هنگام ماموریت
 • هزینه های آمبولانس برای مردم عادی 10 الی 30 درصد دارای تخفیف می باشد.
 • ارائه فاکتور به عزیزانی که با بیمه ها قرارداد دارند.
 • اعزام بیماران محروم با تخفیف ویژه انجام می پذیرد.

 

مسئول آمبولانس جهت اعزام جناب آقای سید حسین خزاعی فر مدیریت محترم داخلی می باشد.

تلفن تماس: 05632721002 داخلی 213

 

کلینیک دندانپزشکی دارالشفای امام حسین(ع)

واحد دندانپزشکی دارالشفای امام حسین(ع) بزرگترین کلینیک دندانپزشکی با حضور متناوب 11 دندانپزشک در استان خراسان جنوبی می باشد که در حال حاضر مردم شهرستان های فردوس، سرایان، بشرویه، بجستان و قائن از خدمات این مرکز استفاده می نمایند. این کلینیک مفتخر است که علاوه بر دندانپزشکان متخصص از مرغوب ترین مواد دندانپزشکی استفاده می نماید.

از خصوصیات ویژه این مرکز

 • حضور دندانپزشکان مجرب و کارآزموده به نامهای (آقای دکتر حاج مومنیان، آقای دکتر ابراهیمی، آقای دکتر سلیمانی، خانم دکتر دهقان، خانم دکتر افکار، خانم دکتر خراسانی، خانم دکتر عین الهی، خانم دکتر صالح نیا، خانم دکتر کلماتی، خانم دکتر امینی)
 • حضور دستیاران با تجربه در مرکز به نام های خانم وظیفه دان، معبودی، رجبی، مهین
 • استفاده از مواد درجه1 دندانپزشکی
 • هزینه های آن برای مردم عادی از 10 تا 30 درصد تخفیف دارد.
 • بیماران محروم با تخفیف ویژه درمان می شوند.

خدمات ارائه شده در کلینیک تخصصی شامل

 • درمان ریشه
 • ترمیم آمالگام
 • ترمیم کامپوزیت
 • جرم گیری
 • ترمیم
 • گرافی
 • کشیدن بخیه
 • کشیدن دندان
 • قالبگیری پست و کرون
 • پالپکتومی و پالپتومی
 • پروتز دندان کامل و پارسیل اکریل

منشی های دندانپزشکی- خانم پاسبان، خانم احمدی

ساعت کار دندانپزشکی 7:30 لغایت 13 و 4 عصر تا 9 شب می باشد.

تلفن تماس: 05632721002 – داخلی 212

 

کلینیک فیزیوتراپی دارالشفای امام حسین(ع)

یکی از مجهزترین مراکز فیزیوتراپی در سطح استان خراسان جنوبی که در سال 1382 افتتاح گردید. این مرکز که شامل دستگاههای استیمولاتور، اولتراسوند، مگنت، لیزر، تراکشن، اینترفرنشیال و ... می باشد

این مرکز در خدمت تمامی مردم عزیز منطقه می باشد و هزینه های آن برای محروم با تخفیف ویژه و برای مردم بین 10 تا 30 درصد لحاظ می گردد. ساعت کار مرکز 7:30 لغایت 12:30 و عصرها 4تا 9 شب می باشد.

فیزیوتراپ مرکز آقای حمید نباتی

دستیاران فیزیوتراپی آقای محمد حسین طاعتی، خانم نجمه بهمدی، خانم روان پور، خانم فرامرزی می باشند.

چگونه مي توانيم به دارالشفاء امام حسين (ع ) کمک کنيم

1- کمک به امر دارو و درمان بيماران محروم و سرطاني وصعب العلاج

بنياد خيريه و دارالشفاي امام حسين (ع) همه روزه پذيراي بالغ بر 50 نفر مريض محروم و سرطاني و صعب العلاج مي باشد که حدودا بين 2 تا 5 ميليون تومان روزانه به اين عزيزان مساعدت مي گردد .شماهم مي توانيد ماهيانه مبلغي به اين امر اختصاص دهيد و يا از طرح حامي بيماران استفاده نموده و حامي يکي از بيماران محروم سرطاني ، فلج مغزي، دياليزي ،اعصاب و ... از طريق  اهداء ماهيانه مبلغ پنجاه هزار تومان ، يکصد هزار تومان ، دويست هزار تومان و...(به تناسب نياز دارويي بيمار مورد نظر وتوان  پرداخت ماهيانه شما )شويد.

قابل ذکر است نمونه هايي هستند که ماهيانه يک ميليون و پانصد هزار تومان بابت قطره چشمي با توجه به خشک شدن اشک چشم در حال حاضر پرداخت ميگردد. شما با کمک به امر دارو درمان بيماران محروم و سرطاني مي توانيد سلامت خود و خانواده خودتان را تضمين نمائيد.

2- طرح کمک به ساخت کلينيک تخصصي دارالشفاء امام حسين (ع)

از آنجائيکه ساختمان فعلي دارالشفاء جوابگوي مراجعات همشهريان و عزيزاني که از شهرهاي همجوار مراجعه مي کنند نمي باشد در جنب دارالشفاء زميني به مساحت 600 متر مربع توسط دارالشفاء و با همت خيرين محترم خريداري  ونقشه اي بر اساس استاندارد هاي روز دنيا تهيه و در چهار طبقه با زير بناي 2740 متر مربع ساخته خواهد شد. اين ساختمان متعلق به امام حسين (ع) مي باشد و شما مي توانيد با تقبل هزينه يک متر مربع به مبلغ يک ميليون تومان ويا نيم متر 500 هزار تومان ويا  3/1 متر 330 هزار تومان و يا 4/1 متر 250هزار تومان در اين امر خير ما را ياري کنيد و نام نيک خود را بر لوح زرين اين بناي خير ثبت نمائيد و عمارتي را در بهشت صاحب شويد.

3- طرح خريد تجيزات درمانگاه خيريه   

دارالشفاء امام حسين (ع) شامل بخشهاي دندانپزشکي ، فيزيوتراپي ، کار درماني ،پزشک عمومي ، گفتار درماني و... مي باشد که  تمام  تجهيزات موجود  در همه بخشهاي دارالشفاء توسط خيرين گرانقدر خريداري و اهدا ء گرديده است شما مي توانيد با مراجعه به پيک شفا تجهيزات مورد نظر را بررسي و با توجه به توان مالي خود و هماهنگي با مديريت دارالشفاء، دستگاه مورد نظر را خريداري و يا مبلغ مورد نظر را در اختيار دارالشفاء قرار داده ،تا دستگاه خريداري و به نام شما ثبت گردد وبه عنوان باقيات الصالحات اجر معنوي آن در زندگي شما اثر گذارد.

4- طـرح بـرکـت

بر اين عقيده هستيم که کمک به محرومين بويژه بيماران محروم موجب خير وبرکت در زندگي و سلامتي خود وخانواده مي گردد لذا شما مي توانيد با اهداء مبلغي به صورت دلخواه از حقوق و يا در آمد خود ماهيانه جهت کمک به تامين دارو و درمان بيماران محروم اختصاص دهيد و سلامت خود و خانواده عزيزتان را تضمين نمائيد.( شکرانه بازوي توانا ، بگرفتن دست ناتوان است)

5- طـرح خيـرات سپـرده

شما مي توانيد چنانچه مبلغي پول اضافه اي داريد که در بانکها قرار دارد ،بصورت خيرات سپرده و قرض الحسنه در اختيار دارالشفاء قرار دهيد تا جهت خريد تجهيزات پزشکي مورد استفاده دارالشفا و يا عزيزاني که جهت درمان بيماري خود نياز به وام دارند هزينه گردد ،در قبال به امانت گذاشتن پول خود در دارالشفا ء چک تضميني دريافت مي کنيد که هر موقع مراجعه کرديد قابل پرداخت مي باشد.

6- طرح اهداء مستغلات

در اين طرح شمامي توانيد منزل مسکوني ، آب، قنات ،مغازه و ... را به دارالشفاء اهداء نمائيد و نام نيک خود را براي هميشه جاودانه نمائيد.

7- طـرح ختـم قـرآن

 اين طرح در حال حاضر با استقبال همشهريان عزيز قرار گرفته است وشما هم ميتوانيد جهت جلوگيري ازاسراف وهزينه هاي اضافي ، هزينه مراسم ختم ،هفتم وچهلم و سالگرد وهزينه روز برات را جهت هزينه دارو ودرمان بيماران محروم وسرطاني به دارالشفاء اهداء نمائيد و در قبال اين کار مراسم ختم کلام ا... مجيد بلافاصله بعداز اهداء مبلغ فوق الذکر براي مرحوم و يا مرحومه برگزار 
 مي گردد. وهمچنين همه ساله نيز بياد عزيز از دست رفته مراسم ختم کلام ا... مجيدبرگزار خواهد شد و براي هميشه با اين کار خير نام شادروان جاودان خواهد ماند.

8-پرداخت سهم مبارک امام(ع) و سهم سادات، جهت درمان بيماران محروم

ازانجاينکه وظيفه ذاتي دارالشفاء امام حسين(ع) کمک به امر دارو و درمان بيماران محروم وسرطاني وصعب العلاج مي باشد در اين  راستا مکاتباتي با مراجع عظام تقليد انجام شد و نظر و فتواي مراجع عاليقدر شيعه در رابطه با اختصاص بخشي از سهم مبارک امام (ع) و سهم سادات اخذ گرديد که در اين رابطه حضرت آيت الله سيستاني ، حضرت ايت الله صافي گلپايگاني ، حضرت ايت الله مکارم شيرازي، حضرت ايت الله نوري همداني و حضرت ايت الله علوي گرگاني موافقت نمودند که ثلث سهم امام جهت مداواي محرومين ، توسط دارالشفاء امام حسين (ع) هزينه گردد وهمچنين سهم سادات نيز جهت مداواي بيماران نيازمند سادات دراين موسسه اخذ مي گردد ، لذا مومنين گرانقدر مي توانند با اهداء ثلث سهم مبارک امام (ع) و سهم سادات به بنياد خيريه و دارالشفاء امام حسين (ع) ناجي بيماران نيازمند گردند و درعوض از دعاي خير بيماران نيازمند بهره مند گردند.

9-تهيه  محل اسکان بيماران محروم و نيازمند که نياز به درمان در مشهد مقدس را دارند.               

شهر مشهد مقدس به برکت وجود هشتمين اختر تابناک اسمان امامت و ولايت حضرت علي بن موسي الرضا (ع) مرکز معنوي ايران اسلامي وهمچنين قطب درماني ايران مي باشد که با وجود بيمارستانهاي مجهز و پزشکان متخصص با تجربه اين شهر معنوي را از بقيه ي شهرهاي  ايران متمايز کرده و اکثر مردم از کشورهاي همسايه و شهرهاي ايران جهت مداوا به اين شهر مراجعه مي نمايند، لذا مردم محروم منطقه محروم شهرستان هاي فردوس، سرايان، بشرويه بعضا براي مداوا از طريق سيستم ارجاع توسط دارالشفاء امام حسين (ع) به مشهد اعزام مي شوند.

بويژه بيماران محروم سرطاني وصعب العلاج که مي بايست جهت مداوا چند شب را در مشهد بيتوته نمايند که با توجه به عدم تمکن مالي هزينه ي اجاره ي مکان را ندارند، لذا همشهريان عزيز و خيرين گرانقدر که منزل مسکوني بلا استفاده در مشهد دارند مي توانند ضمن هماهنگي با بنياد خيريه و دارالشفاء امام حسين (ع) منزل خود را در اختيار بيماران نيازمند قرار دهند و عزيزاني که منزل بلا استفاده ندارند ولي  تمايل به تقبل هزينه امکان بيماران محروم را دارند مي توانند با تلفن 32731004 تماس حاصل نمايند تا هماهنگي لازم انجام پذيرد، باشد تا با اين اقدام خدا پسندانه بتوانيم مشکلي را از بيماران محروم برطرف نمائيم. دعاي خير بيماران محروم و سرطاني و صعب العلاج تضمين سلامت ايامتان باد.

بني ادم اعضاي يکديگرند، که در افرينش ز يک گوهرند

چو عضوي بدر اورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار

 

هميشه سالم باشيد

         

اجر شما با سروروسالار شهيدان آقا ابا عبدا... الحسين(ع)

 

به گزارش روابط عمومی دارالشفاء امام حسین (ع) به مناسبت 23 فروردین روز دندانپزشک از دندانپزشکان زحمتکش این مرکز تقدیر به عمل آمد.

شما یاور عزیز می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را در کادر زیر نوشته و با کلیه کارت‌های عضو شتاب بیماران محروم و نیازمند را یاری نمایید:

 

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Donec id elit non mi porta gravida at eget metus. Nullam id dolor id nibh ultricies vehicula ut id. Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam.

Donec id elit non mi porta gravida at eget metus. Nullam id dolor id nibh ultricies vehicula ut id. Nullam id dolor id nibh ultricies vehicula ut id. Donec id elit non mi porta gravida at eget metus.

More about company

Jason Drop

CEO & Founder

Linda Graham

Art Director

Steve Orton

Software Developer